Radiologia to nie tylko nasz zawód, ale przede wszystkim nasza wielka pasja!

 

Od wielu lat, my – dr Joanna Niemunis-Sawicka oraz dr Ludomira Rzepecka-Wejs – zajmujemy się radiologią układu mięśniowo-szkieletowego. Nasze zamiłowanie do tej dziedziny jest powszechnie znane nie tylko w środowisku radiologów, ale także wśród ortopedów, reumatologów i rehabilitantów.

Miałyśmy ogromne szczęście uczyć się od mistrzów i chcemy, aby ich wiedza nie zaginęła w ferworze „szybkich diagnoz jednego dnia i jednej metody”. Od lat chętnie dzielimy się wiedzą i umiejętnościami na różnych polskich i zagranicznych konferencjach, kursach, szkoleniach, warsztatach czy tzw. „kominkach” z klinicystami. Wiemy na jakie trudności, my radiolodzy, napotykamy w tej dziedzinie.

Po licznych rozmowach i dyskusjach prowadzonych w gronie przyjaciół, doszłyśmy do przekonania, że istnieje potrzeba kompleksowego szkolenia lekarzy radiologów. Dlatego z wielką radością zapraszamy Państwa do Gdańskiej Szkoły Radiologii Układu Mięśniowo-Szkieletowego „OSSEUM”.

Nasza Szkoła uczy kompleksowego spojrzenia na schorzenia układu mięśniowo-szkieletowego przez pryzmat wszystkich metod obrazowych. Dzięki takiemu szkoleniu, radiolog staje się wyśmienitym partnerem dla klinicysty, a co za tym idzie może lepiej wypełnić swoją misję lekarza.

Ofertę Szkoły „OSSEUM” opieramy na dwu lub trzydniowych zajęciach, w czasie których poznają Państwo problematykę każdego ze stawów. W trakcie wykładów zwracamy uwagę na anatomię i szeroki zakres patologii narządu ruchu we wszystkich metodach obrazowych.

W Szkole wykładają również klinicyści, ale podstawową formą szkolenia są interaktywne warsztaty, w czasie których uczymy nie tylko jak rozpoznać, ale również jak opisać rozpoznaną patologię.

Zupełnym novum na warsztatach jest możliwość analizy przypadków przywiezionych lub przysłanych przez uczestników kursu czyli „spotkanie z problemem”.

Nad organizacyjną stroną naszych szkoleń czuwa dr Grzegorz Szczypiór. Ponadto wspólnie organizujemy kominki radiologiczno-ortopedyczne, w czasie których omawiamy na bieżąco problemy diagnostyki MSK napotykane w czasie naszej codziennej pracy. Kominki te przeprowadzamy w wybrany czwartek miesiąca o godz. 19.00 w Rehasport Clinic w Ergo-Arenie na granicy Gdańska i Sopotu (Gdańsk, Plac Dwóch Miast 1).

Radiologia dla całej naszej „trójki”, Joanny Niemunis-Sawickiej, Ludomiry Rzepeckiej-Wejs i Grzegorza Szczypióra, jest świadomym zawodowym wyborem i prawdziwą PASJĄ. Ale poza nią łączy nas jeszcze codzienna wspólna żmudna praca radiologa i przyjaźń.

Zapraszamy Państwa do Gdańska!

Image module